Courses

Oyun Terapisi Eğitimi

OYUN TERAPİSİ
18
Eki, 2018
₺490.00₺550.00

Oyun: Oyun çocuğun bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimine yardımcı olmaktadır. Çocuklar oyun ile dış dünyayı tanır, hayata dair denemeler yapar, hayal ile gerçeği ayırt edebilmeyi öğrenir. Kısacası hayatla mücadele etmeyi deneyimler. Bu anlamda oyun, çocukların duygu ve düşüncelerini kolaylıkla ifade edebildiği en uygun dildir. Oyun çocukların gelişimine katkıda bulunurken aynı zamanda mutlu eder. Tüm çocuklar sadece eğlence amaçlı oynamaya cesaretlendirilmelidir.

Oyun Terapisi: Çocukların yetişkinler gibi kendilerini ifade etmeleri kolay değildir. Oyun terapisi ile çocuklar kelimeleri kullanmak yerine oyun ve oyuncaklar aracılığıyla, kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında baş edemediği problemleri çözebilmeyi ve olumsuz davranışlarını değiştirebilmeyi öğrenir. Oyun terapisinin amacı çocuğun kendini duygusal olarak iyi hissetmesini sağlamaktır. Çocuğun normal gelişimini etkileyen duygusal, davranışsal ve psikolojik problemleri ortadan kaldırmak ve problemin büyümesini önlemektir. Oyun terapisinin türleri, non-direktif (yönlendirilmemiş), kognitif (bilişsel davranışçı) ve Filial Terapidir. (anne-baba da dâhil olur) Seanslar yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Ancak Filial Terapi 30 dk, 15–20 seans sürmektedir.

Oyun Terapisti: Eğitimli bir oyun terapisti çocuk ile empati kurar. Çocuğun kendini anlaşılmış ve kabul görmüş hissetmesine, kontrol hissi ve farkındalık kazanmasına uygun ortamı sağlar. Yönlendirilmiş çalışmalar hedefe yöneliktir. Oyun terapistinin sorumluluğu rehberlik yapmak ve yorumlamaktır. Terapist problemli davranışın yerine daha olumlu davranışların ve düşüncelerin geliştirilmesine yardımcı olur. Terapinin önemli unsurlarından biri ödüllendirmedir. Bu yolla çocuğa hangi davranışlarının uygun hangilerinin uygun olmadığı yönünde doğrudan mesaj verilir.


Oyun Terapisi Eğitim İçeriği;

abayacademy

✅Uygulamalı Oyun Terapisi Eğitimi 2019

Üniversite Onaylı ve Uluslararası Geçerli Sertifika

 

Oyun Terapisi, çocukların uyumlu ve mutlu olarak yaşamalarını hedefleyen gelişimsel bir terapi şeklidir. Çocuğa fırsat verildiğinde çocuk kendini oyun aracılığıyla ifade eder. Eğitim İçeriği –Oyun Terapisi ve Oyun
–Oyun Terapistinin Özellikleri
– Oyun Terapisinde Seanslar, yapılandırma, aşamalar ve sonlandırma
– Oyun Odasında Bulunması Gereken Oyuncaklar
–Oyuncakların Anlamları ve Metaformlar
–Yönlendirilmiş ve Yönlendirilmemiş Oyun Terapisi;
-Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
-Carl Rogers Oyun Terapisi
-Freudyensınıpisi,
-BDT Yönelimli Oyun Terapisi
-Klein Oyun Terapisi
-Carl Jung Oyun Terapisi
-Filial Terapi
-Kukla, Drama ve Role Play Kullanımı
-Bağlanma, Alt ıslatma, Öfke Kontrolü, DEHB, İstismar, Boşanma, Aile, Özgüven, Sosyal İlişkiler, Anksiyete Bozuklukları ve Fobilerde Oyun Terapisi Kullanımı Örnek ve Teknikleri
-Vaka Paylaşımı ve Örnek Uygulamalar

Eğitim Ücreti
-Eğitim bedeli 490₺’dir. -Ön kayıt için eğitim bedelinin 50₺’sini yatırmanız yeterlidir.
-Eğitim bedelinin kalan kısmını, eğitim günü elden ödeyebilirsiniz.

Sertifika
Üniversite Onaylı ve Uluslararası Geçerli Oyun Terapisi Sertifikası verilecektir.

İletişim ve Bilgi İçin:
0312 328 19 55 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Course Content

Time: 35 weeks

Curriculum is empty

Reviews

0.0

0 ratings

5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%